O nás

Jsme IT společnost se sídlem v Českých Budějovicích. Disponujeme kapacitou 10 zkušených a certifikovaných odborníků na plný úvazek a řadou stálých externistů. Jsme sehraný a spolehlivý tým zvyklý poskytovat komplexní služby. Díky tomu dokážeme převzít celkovou odpovědnost za IT a ušetřit zákazníkům náklady na koordinaci různých dodavatelů. Zakládáme si na tom, že řešíme požadavky našich zákazníků nejen kvalitně, ale také rychle. Neustále se také vzděláváme. Máme mnohaleté zkušenosti v oblasti e-commerce, zkušenosti s potřebami výrobních podniků i obchodních společností. Vyvíjíme software na míru, implementujeme ERP systém HELIOS iNuvio a poskytujeme technické služby. S našimi zákazníky máme dlouhodobé partnerské vztahy.

Jsme tu pro Vás od roku 2000

Naše historie sahá až do roku 1993, kdy UNIPEX začal fungovat jako sdružení čtyř fyzických osob. Zakladatelé sdružení se znali z výpočetního střediska státních lesů, kde pracovali na vedoucích pozicích a jako programátoři. V roce 2000 byl založen UNIPEX CZ s.r.o., který se stal nástupcem sdružení UNIPEX.

Na čem jsme měli možnost se za ta léta podílet?

Dlouhou řadu let jsme poskytovali komplexní IT služby uskupení více než 10 lesních společností. Nejprve se jednalo o správu IT infrastruktury a podporu systému HA-SOFT. Později jsme vyvinuli pro lesní společnosti systém pro řízení lesní výroby ELF propojený na systém SAP a poskytovali jim správu infrastruktury pro systém SAP. Po převzetí lesních společností Agrofertem jsme se podíleli na migraci lokální infrastruktury do infrastruktury Agrofert. Naše spolupráce s lesními společnostmi nadále pokračuje, v poslední době jsme realizovali například propojení mezi systémy SAP a HELIOS.

Za dobu naší existence jsme vyvinuli stovky malých aplikací i aplikací strategických pro podnikání našich zákazníků. Co naše aplikace dělají? Řídí potravinářskou výrobu, jsou kontrolním bodem v procesu výroby dílů do automobilů Jaguar, upozorňují na blížící se výročí kolegů, řeší oběh dokumentů, slouží pro objednávání obědů, zajišťují automatickou fakturaci vody, řeší evidenci ryb. Kompletní výčet by byl dlouhý.

Od roku 2000 implementujeme systém HELIOS iNuvio (dříve Orange) a přizpůsobujeme jej zákazníkům na míru. HELIOS iNuvio také sami využíváme. V poslední době jsme realizovali významnou subdodávku pro společnost Asseco Solutions, a.s. Jedná se o e-commerce řešení B2B, které komunikuje napříč více než 50 společnostmi.

V oblasti e-commerce jsme měli možnost se podílet na úspěchu největších hráčů na trhu také v minulosti. Námi dodané e-commerce řešení levneELEKTRO.cz se opakovaně stalo vítězem soutěže ShopRoku v různých kategoriích, například Cena popularity a Cena kvality. Získalo rovněž ocenění Internet Effectivess Awards. Eshop dosáhl v roce 2016 obratu 1,5 mld. Kč.

Realizovali jsme e-shop pro největší kamennou prodejnu fototechniky ve střední Evropě - Centrum FotoŠkoda Praha.

Vyvinuli jsme software pro směnárny CENTIFOX, který využívá více než 30 směnárenských společností.

Naše školení absolvovalo více než 300 uživatelů ze společnosti Jihočeská energetika, a.s., desítky uživatelů a správců IT ze společností Český Telecom, a.s., Lesy České republiky, s.p., Jednota, s.d., Robert Bosch, spol. s r.o., Finanční ředitelství v Českých Budějovicích a z řady dalších společností.

Podíleli jsme se také na lokalizaci produktů Microsoft a napsali jsme knížku o MS Wordu, která byla oceněna časopisem CHIP jako nejlepší publikace o MS Wordu.

Vývoj software
Vývoj a podpora software

Vyvíjíme webové, desktopové i mobilní aplikace na platformě .NET. Za dobu naší existence jsme úspěšně dodali už stovky aplikací. Našimi zákazníky jsou výrobní a obchodní společnostmi, ale také IT firmy, kterým poskytujeme subdodávky. Máme mnohaleté zkušenosti nejen s vývojem software, ale také s integrací různých systémů, se zajištěním kvalitní podpory a rozvoje software včetně souvisejících IT služeb. Pro některé naše zákazníky fungujeme léta jako externí IT oddělení.

HELIOS iNuvio
HELIOS iNuvio

Jsme autorizovaným implementačním a vývojovým partnerem ERP HELIOS Orange iNuvio více než 20 let. Pro HELIOS iNuvio vyvíjíme také nadstavby a pluginy a poskytujeme systémovou podporu. Zakládáme si na rychlém řešení požadavků našich zákazníků. Naším primárním cílem jsou dlouhodobě spokojení partneři, ne množství implementací a zákazníků. Díky vlastním vývojovým kapacitám jsme schopni HELIOS iNuvio upravit dle konkrétních potřeb. Máme také zkušenosti s laděním výkonu HELIOS iNuvio.

E-commerce
E-commerce

Od roku 2005 dodáváme e-commerce řešení B2B, B2D a B2C na míru, která jsou plně integrována na skladové a další systémy. Využíváme zkušeností z významných projektů, na kterých jsme měli možnost se podílet. Pro e-commerce umíme zajistit vše potřebné včetně infrastruktury, skladového systému nebo služeb SEO. Námi dodaná řešení získala v minulosti ocenění jako ShopRoku a Internet Effectiveness Awards.

IT infrastruktura
IT infrastruktura

Realizujeme návrhy a dodávky IT infrastruktur na platformě Microsoft. Podle preferencí zákazníka nabízíme možnost pořízení vlastní infrastruktury, řešení infrastruktury v cloudu nebo hybridní řešení. Podle potřeby zajišťujeme komplexní služby IT nebo podporu IT administrátorům ve vybraných oblastech. V rámci servisních smluv zajišťujeme monitoring, proaktivní péči a rychlý zásah v případě problému. Specializujeme se také na ladění výkonu MS SQL, využíváme virtualizaci Hyper-V a implementujeme M365. Máme mnohaleté zkušenosti i certifikace.